„Światłowód to przfujikura-70s-bezroczyste włókno (szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych), w którym odbywa się propagacja światła. Aby wyeliminować (lub przynajmniej znacząco ograniczyć) wypromieniowanie światła przez boczne powierzchnie światłowodu stosuje się odpowiednio dobrany poprzeczny gradient współczynnika załamania światła. W najprostszym przypadku, gradient ten realizowany jest skokowo – wewnątrz światłowodu współczynnik załamania ma wartość wyższą, niż na zewnątrz; utrzymanie promieni światła w obrębie takiego światłowodu zachodzi na skutek całkowitego wewnętrznego odbicia. W przypadku, gdy współczynnik załamania maleje z odległością od osi światłowodu w sposób ciągły, mówimy o światłowodach gradientowych.”  

(Źródło: Wikipedia)

Pierwszy na świecie kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony pod koniec lat 70. XX wieku przez pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Pragniemy zaoferować Państwu usługę spawania światłowodów oraz pomiaru sieci światłowodowych.

Spawanie światłowodów

  Dzięki innowacyjnej spawarce światłowodowej Fujikura 70S  wykonujemy trwałe połączenia włókien optycznych w niezwykle krótkim czasie przy zachowaniu najwyższej jakości spawu. ­    
W spawarce światłowodowej Fujikura 70S zredukowano czas spawania włókien do 6 sekund a dzięki motoryce piecyka czas wygrzewania osłonek skrócono do 9 sekund co daje najszybszy na świecie rezultat cyklu spawania z wygrzewaniem osłonek. Dzięki pełnej automatyzacji pokrywy wiatrowej i piecyka zredukowano liczbę czynności niezbędnych w celu wykonania spawu a w konsekwencji uzyskano kolejne oszczędności czasu potrzebnego na spawanie włókien światłowodowych. FSM-70S jest spawarką centrującą włókna światłowodowe w technice „rdzeń do rdzenia” . Wysoką jakość centrowania zapewnia połączenie systemu dwóch ruchomych V-rowków (zarówno prawego jak i lewego) aktywnie zmierzających do osiągnięcia punktu optymalnego oraz systemu centrowania PAS (Profile Alignment System)
    Nasze spawy charakteryzuje duża wytrzymałość oraz niska tłumienność połączeń. Dodatkowym atutem naszego sprzętu spawającego są niewielkie rozmiary, co przedkłada się na uniwersalność zastosowań.   Połączenia spełniają wysokie normy telekomunikacyjne i zapewniają sprawne działanie na długie lata.   Cena usługi uzgadniana jest zawsze indywidualnie i uzależniona jest od wielu czynników m.in:
 • ilości spawów,
 • rodzaju kabla,
 • miejsce wykonania usługi.
Dla stałych klientów gwarantujemy najniższe ceny.

Pomiar optyczny reflektometrem

 

Wykonujemy pomiary reflektometryczne sieci światłowodowych, w tym:

 • badanie tłumienności w zakresie fali 1310/1550/1625 nm
 • pomiary na sieciach aktywnych i nieaktywnych w sieci PON/FTTH i detekcja uszkodzeń
 • pomiar aktywnych linii
 • miernik mocy PON
 • lokalizacja uszkodzeń
 • generujemy protokoły pomiarowe z każdego pomiaru w wersji elektronicznej i papierowej.
Cena usługi uzgadniana jest zawsze indywidualnie i uzależniona jest od wielu czynników m.in:
 • ilości pomiarów,
 • rodzaju pomiarów.
Dla stałych klientów gwarantujemy najniższe ceny.

PODNIESIENIE KONKURENCYJNOŚCI INSTALNET SZABAT RYDZEWSKI SP.J. POPRZEZ URUCHOMIENIE INNOWACYJNEJ USŁUGI SPAWANIA ŚWIATŁOWODÓW