SPAWANIE ŚWIATŁOWODÓW

„Światłowód to przezroczyste włókno (szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych), w którym odbywa się propagacja światła. Aby wyeliminować (lub przynajmniej znacząco ograniczyć) wypromieniowanie światła przez boczne powierzchnie światłowodu stosuje się odpowiednio dobrany poprzeczny gradient współczynnika załamania światła. W najprostszym przypadku, gradient ten realizowany jest skokowo – wewnątrz światłowodu współczynnik załamania ma wartość wyższą, niż na zewnątrz; utrzymanie promieni światła w obrębie takiego światłowodu zachodzi na skutek całkowitego wewnętrznego odbicia. W przypadku, gdy współczynnik załamania maleje z odległością od osi światłowodu w sposób ciągły, mówimy o światłowodach gradientowych.”  

(Źródło: Wikipedia)

Pierwszy na świecie kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony pod koniec lat 70. XX wieku przez pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dzięki innowacyjnej spawarce światłowodowej Fujikura 70S  wykonujemy trwałe połączenia włókien optycznych w niezwykle krótkim czasie przy zachowaniu najwyższej jakości spawu. ­    

Nasze spawy charakteryzuje duża wytrzymałość oraz niska tłumienność połączeń. Dodatkowym atutem naszego sprzętu spawającego są niewielkie rozmiary, co przedkłada się na uniwersalność zastosowań.   Połączenia spełniają wysokie normy telekomunikacyjne i zapewniają sprawne działanie na długie lata.   Cena usługi uzgadniana jest zawsze indywidualnie i uzależniona jest od wielu czynników m.in:

  • ilości spawów,
  • rodzaju kabla,
  • miejsce wykonania usługi.

Dla stałych klientów gwarantujemy najniższe ceny.

W spawarce światłowodowej Fujikura 70S zredukowano czas spawania włókien do 6 sekund a dzięki motoryce piecyka czas wygrzewania osłonek skrócono do 9 sekund co daje najszybszy na świecie rezultat cyklu spawania z wygrzewaniem osłonek. Dzięki pełnej automatyzacji pokrywy wiatrowej i piecyka zredukowano liczbę czynności niezbędnych w celu wykonania spawu a w konsekwencji uzyskano kolejne oszczędności czasu potrzebnego na spawanie włókien światłowodowych. FSM-70S jest spawarką centrującą włókna światłowodowe w technice „rdzeń do rdzenia” . Wysoką jakość centrowania zapewnia połączenie systemu dwóch ruchomych V-rowków (zarówno prawego jak i lewego) aktywnie zmierzających do osiągnięcia punktu optymalnego oraz systemu centrowania PAS (Profile Alignment System)

Formularz kontaktowy